Fakulta online

Google Classroom je volně dostupná aplikace od společnosti Google, která pedagogům umožňuje rychle a snadno zprovoznit online prostor pro výuku.

  • Jednoduché sdílení souborů se všemi uživateli.
  • Intuitivní třídění (dokumentů/uživatelů).
  • Občasné výpadky pushnotifikací.
  • Těžkopádné nástroje pro správu učeben.

Každý pedagog má možnost pozvat do výukového kurzu vybrané uživatele, jimž pak může velmi snadno posílat oznámení, přidávat odkazy a soubory, zadávat jim úkoly (nebo je od nich přijímat) a celkově s nimi volně komunikovat. Učebna je navíc velmi dobře dostupná z mobilní aplikace (Android a iOS).

Učebna Google integruje Dokumenty, Tabulky, Prezentace, Gmail a Kalendář do soudržné platformy pro správu komunikace studentů a učitelů. Studenti mohou být vyzváni, aby se připojili ke kurzu prostřednictvím soukromého kódu, nebo mohou být automaticky importováni ze školní domény. Učitelé mohou vytvářet, distribuovat nebo označovat úkoly, a to vše v ekosystému Google. Každá třída může mít samostatnou složku na Disku příslušného uživatele, kam mohou studenti odeslat práci ke zhodnocení. Úkoly a termíny se přidávají do kalendáře Google, ve kterém mohou být přiřazeni do kategorie (nebo k určitému tématu). Pedagogové mohou sledovat pokrok každého studenta kontrolou historie revizí dokumentu a také mu (po zhodnocení) mohou práci vrátit spolu s komentáři.

Video návody

Koordinátor

Obrázek koordinátora
PhDr. Jiří Leipert, Ph.D.